Eredete : Rendezvényekkor régen sok lovaskocsi várakozott a késő estébe átnyúlva az utcán. Pesten vagy vidéki városokban ilyenkor már csak a gázlámpák vagy csak a hold világítottak, mulatozás hangja szűrődött ki. Szegény lovaknak vizelnie is kellett a hosszú egy helyben állás miatt. A hímek olykor kicsit elernyedtek és lelógott a kieresztett "szerszámuk". Az utcán későn már nem járt senki és ez a látvány az eredendő alapja a szólásnak. Tehát nem történik semmi, nincs érdemleges dolog, csak "lófasz és esti fény"
A videóban láthatjátok a 10.000 forintos bankjegy születésének az útját, a tervezéstől kezdve a bankjegypapír gyártáson át egészen a nyomtatási fázisokig: alnyomat, metszetnyomat, UV nyomat, sorszám. Kiderül mi a fémszál, hogy kerül be a vízjel és mi az iridescens csík.
Ezt a német férjem lőtte nektek... Naponta fordítom neki a napiszart 🙂 Ui: a sok bögyös között villanthatnátok egy kicsit több macsót is!
Egy segédmunkás jelentkezik az egyik építkezés munkafelvételén. - Inni szokott? - kérdezi az építésvezető. - Egyáltalán nem, sőt inkább azt mondanám, hogy soha. - De dohányozni biztos szokott? - Azt igen, nagyon sokat. Igaz csak akkor, ha részeg vagyok.
Frissítés : Egy napiszar látogató megírta a választ : A híd egyrészt biztonsági célokat is szolgál, a motorosoknak például le kell lassítania, ha a hídhoz érnek, így a hangszennyezést is alacsonyan tartják, másrészt turistalátványosság, hiszen a hozzáépített móló a kialakítása miatt az egész világ figyelmét felkeltette, harmadrészt pedig átkelést biztosít az elhajózó halászoknak.