Az agglegényt mindenki győzködi, hogy nősüljön már meg. Az egyik barátja így szól hozzá: - Haver, nem értem, miért nem nősültél még meg? Tudod, a szerelem a fény az ember életében! Az agglegény ránéz, és halkan megjegyzi: - Ja, a házasság pedig a számla a fényért...
Székely asszony a férjének: - Áron, eriggyé má' valami munkát szerezni, mert napok óta nem volt hús a számban. - Nem-e? Hát a f@szom tán' sárgarépa?
Az ismert gyermekdal és kiszámoló alapján készült. Untam, hogy a 4-5 éves unokaöcsém folyton alma, alma... F@szom már az almába, hallgassam meg 1-től 10-ig, hogy hány üveg alma, aztán kezdi elölről. Szóval, saját kezembe vettem a költészetet. Azóta ez a sláger. 🙂 Egy üveg alma Két üveg fanta Három üveg kóla Négy üveg szóda Öt üveg bodza Hat üveg torma Hét üres fólia Nyolc szelet torta Kilenc kiló morzsa Tíz piros gomba Tíz, tíz, tiszta víz Kipcsak vagyok, nem kirgiz!
Eredete : Rendezvényekkor régen sok lovaskocsi várakozott a késő estébe átnyúlva az utcán. Pesten vagy vidéki városokban ilyenkor már csak a gázlámpák vagy csak a hold világítottak, mulatozás hangja szűrődött ki. Szegény lovaknak vizelnie is kellett a hosszú egy helyben állás miatt. A hímek olykor kicsit elernyedtek és lelógott a kieresztett "szerszámuk". Az utcán későn már nem járt senki és ez a látvány az eredendő alapja a szólásnak. Tehát nem történik semmi, nincs érdemleges dolog, csak "lófasz és esti fény"
A videóban láthatjátok a 10.000 forintos bankjegy születésének az útját, a tervezéstől kezdve a bankjegypapír gyártáson át egészen a nyomtatási fázisokig: alnyomat, metszetnyomat, UV nyomat, sorszám. Kiderül mi a fémszál, hogy kerül be a vízjel és mi az iridescens csík.